Pięty lubią się szybko robić twarde. A takie stwardniałe pięty lubią równie szybko pękać. Jednym ze sposobów na problem pękających pięt, oczywiście jeszcze zanim zaczną pękać, jest peeling na zrogowaciały naskórek. To zabieg kosmetyczny, który pozwala na to, by nasz naskórek na pięcie został zniwelowany do poziomu miękkiego, ale odpowiednio grubego naskórka. Nie chodzi tu o zupełną redukcję naskórka, ale jedynie o jego zniwelowanie. Całkowite jego usunięcie jest niemożliwe bez szwanku na zdrowiu pacjenta.

Peelingowanie piaskowe

Pamiętam, jak kiedyś moja niedoszła dziewczyna biegała ze mną po plaży. Zapadło mi w pamięć oprócz jej uroczego wyglądu to, że właśnie jest to dobre na pięty. I rzeczywiście naskórek po kilkunastominutowym bieganiu był o wiele gładszy i subtelniejszy. Pięty nie wymagały już pumeksowania tego dnia i dzięki temu nie były takie skłonne do pękania. Taki sposób nie wymaga wielkiego wydziwiania z różnymi zabiegami i wiele tez nie kosztuje.

Peeling naskórka

Peeling na zrogowaciały naskórekOczywiście są także sposoby bardziej kojarzone z wizytą u kosmetyczki niż na słonecznej italskiej plaży. Peeling naskórka to jedna z usług kosmetycznych. Zapisują się na nią i panie i panowie. Jest zalecana szczególnie tym, którzy mają problem z pękającym naskórkiem na piętach. A są to niemałe problemy i do tego bardzo bolesne. Pękające pięty mogą być powodem niejednej infekcji, która może spowodować przykre powikłania i uniemożliwić nam korzystanie z plaży, basenu czy bosych przechadzek po świeżej trawie. Czasami niemożliwa także wykonywanie swojego zawodu, jeśli wiąże się on z kontaktem gołej stopy z substancjami żrącymi lub chociażby brudem.

Peeling na zrogowaciały naskórek

Oprócz pięt naskórek ma tendencje do rogowacenia także na łokciach i kolanach. Czasami do rogowacenia dochodzi też na dłoniach, w miejscach szczególnie przepracowanych, mających ciągłą styczność z czynnikami zewnętrznymi. Wówczas powstają najpierw odciski, a po jakimś czasie skóra rogowacieje, uodparniając się na czynniki zewnętrzne.

Peeling innych miejsc za pomocą piasku jest także możliwy. Można dokonywać go, wkładając i wyciągając dłonie do naczynia z piaskiem lub biorąc tak zwane kąpiele piaskowe. Dobrze jest też peeling naskórka zrogowaciałego przeplatać z moczeniem miejsc, w których on występuje. Dlatego idealnym miejscem do peelingu niemalże całego ciała są nadmorskie kurorty, oferujące niejednokrotnie także szereg innych zdrowotnych atrakcji.