wydepilowane nogi

Jedwabiście miękka i gładka skóra każdego dnia i to bez golenia? To możliwe! Z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi depilacji laserowej, które pozwalają na trwałe usunięcie zbędnego owłosienia. Jeśli ktoś ma dosyć golenia okolic bikini, pach lub nóg, to może skorzystać z innowacyjnej metody, która pozwoli uzyskać pożądany efekt. Odrastające włoski w niepożądanych miejscach nie wyglądają estetycznie, ale można się z nimi uporać raz na zawsze i cieszyć każdego dnia niemalże aksamitną skórą. Wystarczy zwykle kilka zabiegów, aby ze skóry zniknęły niechciane włoski i przestały odrastać. Za wyborem depilacji laserowej przemawia wysoka skuteczność, bezpieczeństwo i bezinwazyjność.

Na czym polega depilacja laserowa ciała?

 

Depilacja laserowa bikini, nóg i pach cieszy się ogromną popularnością. Z zabiegu korzystają przede wszystkim kobiety, ale jest on przeznaczony dla każdego i to w różnym wieku. Panowie również odkrywają, jak bardzo wygodne jest życie bez uporczywego owłosienia w niektórych miejscach. Coraz częściej wybieraną przez nich usługą staje się między innymi depilacja laserowa pach lub innych rejonów ciała, dzięki czemu mogą zwiększyć komfort życia na co dzień. Depilacja nie jest niczym nowym, już w starożytności przedstawiciele klasy wyższej pozbywali się owłosienia za pomocą pasty z miodu i oleju, ostrych narzędzi lub szczypców imitujących dzisiejszą pęsetę. Obecnie można liczyć na zdecydowanie skuteczniejsze i bezpieczniejsze metody, niemalże bezbolesne. Zabiegi depilacji laserowej odbywają się przy użyciu nowoczesnego sprzętu w postaci lasera emitującego wiązkę światła niszczącą nie tylko włos, ale cały mieszek włosowy. Uszkadza ona cebulkę włosa i cały obszar wokół niej, aby zapobiec jego wzrostowi. Światło penetruje skórę, ale jest dla niej całkowicie neutralne, nie trzeba martwić się o uszkodzenie okolicznych tkanek. To barwnik znajdujący się w cebulce włosa pochłania falę świetlną wysłaną przez laser. Najlepsze efekty można uzyskać w przypadku ciemnego owłosienia, czyli nasyconego barwnikiem.

Przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej zawsze wykonuje się testy na skórze, aby zobaczyć, jak zareaguje ona na światło lasera. Zabieg polega na naświetlaniu skóry wiązką światła, a jej moc ustalana jest indywidualnie, w oparciu o grubość i barwę owłosienia, depilowany obszar. Wysyłana wiązka światła parzy mieszek włosowy, przez co zabieg wiąże się z pewnym dyskomfortem. W zależności od wrażliwości na ból, depilacja laserowa może być mniej lub bardziej nieprzyjemna. Zabiegowi towarzyszy uczucie mrowienia i klucia, czuć wyraźnie rozgrzanie skóry. Jest to jednak tylko chwilowe, trwa zaledwie kilka sekund. Depilacja laserowa jest dosyć czasochłonna, długość trwania zabiegu zależy przede wszystkim od wielkości depilowanego obszaru. Wykonująca go osoba przykłada głowicę lasera do skóry i przesuwa się po niej kawałek po kawałku, aby nie pominąć żadnego fragmentu. Pierwsze efekty nie pojawią się po jednym zabiegu, konieczne jest kilkukrotne powtórzenie go. Zwykle odbywa się to w sześciu-ośmiu cyklach, z zachowaniem odpowiednich odstępów czasu. Obecnie możliwe jest przeprowadzenie depilacji laserowej w domu, do czego wykorzystuje się urządzenia IPL. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że w ten sposób nie można w trwały sposób pozbyć się owłosienia. IPL tylko osłabia cebulki włosowe i spowalnia ich odrastanie. Lasery diodowe są już w stanie zniszczyć cebulkę włosową i zapobiec ponownemu pojawieniu się owłosienia. Bardzo skuteczną metodą depilacji, która radzi sobie nawet w przypadku jasnych włosów, jest E-light.

 

Dla kogo jest depilacja laserowa, jakich efektów można się spodziewać?

 

Zabieg depilacji laserowej jest przeznaczony dla osób szukających skutecznego sposobu na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia z górnych rejonów ciała. Można usunąć je z nóg, okolic bikini, brzucha, rąk, pach, pośladków czy nawet z twarzy. Jeśli ktoś ma ciemne i gęste owłosienie, to depilacja laserem będzie idealnym rozwiązaniem. Wskazaniem jest również problem z wrastającymi włoskami. W przypadku nawracającego zapalenia mieszków włosowych również warto zdecydować się na depilację laserem. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku ciemnego i grubego owłosienia, ale na rynku nie brakuje też urządzeń będących w stanie poradzić sobie z jaśniejszymi włosami. Za pomocą depilacji laserowej można uzyskać efekt jedwabiście gładkich nóg, który utrzyma się do aż dwunastu miesięcy. Potem wystarczy wykonać zabieg powtarzający, aby zapobiec ponownemu odrastaniu owłosienia.

skóra nóg depilacja

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej, o czym należy pamiętać?

 

Do zabiegu depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować. Konieczne jest ogolenie włosów w miejscu, które ma być potraktowane wiązką lasera. Należy zrobić to przed wykonaniem zabiegu za pomocą zwykłej żyletki. Nie można używać depilatora ani wosku. Owłosienie ma zostać zgolone, a nie wyrwane. Bardzo ważną kwestią jest to, aby nie wystawiać na działanie promieniowania słonecznego skóry, który ma mieć kontakt ze światłem lasera. Opalona nie nadaje się do depilacji laserowej. Nie wolno też używać samoopalacza, jeśli chce się skorzystać z lasera. Osoby biorące leki o działaniu fotouczulającym muszą je odstawić na tydzień przed zabiegiem, to samo dotyczy stosowania ziół typu dziurawiec czy nagietek. Nie można używać żadnych kosmetyków zawierających witaminę A, C, retinol, kwasy owocowe ani izotretinoinę na dobę przed depilacją. Zabronione jest złuszczanie skóry, która ma być poddana depilacji. Nie może być ona podrażniona, uszkodzona ani objęta uczuleniem. Ważne jest również to, aby przed zabiegiem oczyścić skórę z wszelkich zanieczyszczeń. Ma być wolna od pozostałości po kosmetykach i perfumach oraz potu.

 

Depilacja laserem a przeciwwskazania

 

Pomimo tego, że depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem, to niestety nie każdy może skorzystać z tej innowacyjnej metody. Trzeba wykluczyć najpierw ewentualne przeciwwskazania. Z depilacją laserową muszą poczekać kobiety ciężarne. Świeża opalenizna również jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, podobnie jak użycie samoopalacza. Osoby borykające się z chorobą nowotworową, padaczką lub cukrzycą insulinozależną nie mogą usuwać owłosienia przy pomocy lasera. Przyjmowanie leków fotouczulających również dyskwalifikuje do wykonania zabiegu. Zaliczają się do nich retinoidy, sterydy, leki na depresję, nawet niektóre antybiotyki. Jeśli nie można ich odstawić na pewien czas, to niestety trzeba skorzystać z innej metody usuwania niechcianego owłosienia.

Nie wolno przeprowadzać depilacji laserowej w przypadku osób przyjmujących leki obniżające krzepliwość krwi. Jeśli skóra ma tendencję do powstawania przebarwień i bliznowców, to również nie powinna być narażana na działanie wiązki światła lasera, to samo dotyczy brodawek skórnych. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu depilacji laserem są uszkodzenia i podrażnienia skóry. W przypadku schorzeń skórnych typu grzybica, AZS czy łuszczyca, również nie wolno używać lasera. Częstym przeciwwskazaniem jest jasny kolor włosów. Jeśli są one rude, blond lub siwe, to zabieg może być nieskuteczny ze względu na zbyt małą ilość melaniny w cebulce włosa. Jest to jednak kwestia indywidualna i trzeba przedyskutować ją z osobą wykonującą zabieg.

skóra

Jakie zalety i wady mają zabiegi depilacji laserowej?

Depilacja laserowa ma wiele zalet, przez co cieszy się tak ogromną popularnością. Można liczyć zarówno na wysoką skuteczność działania, jak i na trwałość efektów. Jest to obecnie najlepszy sposób na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia z różnych obszarów ciała. Wystarczy dosłownie kilka zabiegów przeprowadzonych w cyklach, aby móc każdego dnia cieszyć się gładką skórą i nie marnować czasu ani pieniędzy na inne metody depilacji. Koniec z regularnym goleniem nóg i towarzyszącym temu bólem. Depilacja laserowa to gwarancja komfortu i poczucia pewności siebie. W dosłownie każdym momencie skóra będzie idealnie wydepilowana, czyli gotowa na każdą imprezę. Znika problem z koniecznością zrezygnowania z niespodziewanego wyjścia z powodu nieogolonych nóg czy pach. Można wobec tego nareszcie czuć się atrakcyjnie przez całą dobę i to każdego dnia.

Depilacja laserem nie jest niestety zabiegiem w pełni bezbolesnym. Trzeba liczyć się z wystąpieniem dyskomfortu i pewnymi skutkami ubocznymi. Są one jednak zwykle krótkotrwałe i znikają samoczynnie. Przykładem będzie zaczerwienienie czy lekkie opuchnięcie skóry poddanej działaniu światła lasera. Jeśli ktoś ma niski próg bólu, to dla niego depilacja laserowa może być rzeczywiście czymś bolesnym. Zawsze można jednak skorzystać z miejscowego znieczulenia w przypadku osób nadwrażliwych. Niektóre okolice są szczególnie delikatne, przez co ich depilowanie wiąże się z nasilonymi dolegliwościami bólowymi, przykładem będą okolice bikini i pachy. Minusem depilacji laserowej może być też to, że nie w każdym przypadku jest ona skuteczna (jasne i delikatne owłosienie może być niepodatne na działanie lasera). Istnieje też szereg przeciwwskazań do wykonania zabiegu.