dziewczyna

Medycyna estetyczna obejmuje szeroką gamę różnych procedur, które nakierowane są na estetyczny wygląd skóry. Poza popularnymi procedurami jak botoks czy powiększanie ust w gabinetach można korzystać także z interesujących nowości. Co warto przetestować?

Wampirzy lifting, czyli zabieg z osoczem bogatopłytkowym

Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej w ostatnim czasie jest wampirzy lifting. To procedura, która stosowana jest już od dawna w innych dziedzinach medycyny, między innymi w ortopedii. Teraz znana jest także jako zabieg upiększający.

 

Wampirzy lifting wykorzystuje osocze bogatopłytkowe, które produkowane jest z krwi pacjenta. Zabieg ma działanie rewitalizujące, dlatego kompleksowo poprawia wygląd skóry.

 

Nowoczesne zabiegi laserowe

W medycynie estetycznej popularne są różne zabiegi laserowe, które potrafią pomóc w różnych dolegliwościach. Takie nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej stosowane są między innymi w celu redukcji zmarszczek, blizn, przebarwień czy rozszerzonych naczynek, czyli tak zwanych pajączków. Również są one używane do usuwania zbędnego owłosienia jako depilacja laserowa.

 

Innowacyjne lasery w medycynie estetycznej pozwalają na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów bez ryzyka uszkodzenia skóry pacjenta. Wykorzystujące nowe technologie urządzenia laserowe działają bardzo efektywnie, a przy tym są wysoce bezpieczne.

 

Peelingi kwasowe w niskich stężeniach

Kwasy nie są nowością w medycynie estetycznej, ale warto wskazać, że najnowsze zabiegi oferowane w gabinetach bazują nie na ich znacznym stężeniu, ale na niskich ilościach. Dzięki temu nie powodują one znacznego złuszczenia skóry, ale mają działanie stopniowo redukujące niedoskonałości, poprawiające nawilżenie skóry, wspomagające produkcję kolagenu.

 

Zabiegi wykorzystujące kwasy są polecane nie tylko dla osób młodszych, na przykład z bliznami potrądzikowymi, ale również dla cery dojrzałej – po 50 roku życia. Wtedy możliwe jest zredukowanie widocznych oznak starzenia, poprawienie elastyczności skóry.

 

Zabiegi HIFU do liftingu ultradźwiękami

Szeroko polecane najnowsze zabiegi medycyny estetycznej to HIFU, czyli głęboki lifting ultradźwiękami. Jest o zabieg, który wykorzystuje specjalne urządzenia mające na celu podgrzewanie kolagenu w skórze, aby stymulować w ten sposób jego naturalną odnowę.

 

Za pomocą zabiegu HIFU możliwe jest podniesienie opadającej skóry na twarzy, a także zredukowanie zmarszczek i wiotkości. Także zabieg może być prowadzony na skórze ciała, między innymi na piersiach, brzuchu.