cienie pod oczami przed i po zabiegu

Dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej można skutecznie redukować różne niedoskonałości skóry. Do dyspozycji są także procedury dedykowane na cienie i worki pod oczami. Jakie procedury dają najlepsze efekty?

Problem: cienie i worki pod oczami

 

Najczęściej cienie i worki pod oczami są rezultatem nieprzespanej nocy, ale zdarza się, że objawy te utrzymują się stale. Mogą być wtedy powodem do kompleksów.

 

Podkrążone oczy najczęściej są rezultatem genetyki – cienka skóra pod oczami prześwituje i pokazuje znajdujące się pod nią naczynka krwionośne. Także objaw ten może być powiązany z zaburzeniami krążenia, stosowaniem określnych leków, schorzeniami. Z kolei opuchnięcia, które określane są jako worki, to głównie rezultat zastojów limfatycznych. Z czasem dochodzi też do obniżenia ilości tkanki tłuszczowej pod oczami, co również daje nieestetyczny efekt.

 

Jak walczyć z cieniami i workami pod oczami?

 

Przede wszystkim warto pamiętać o wysypianiu się oraz o prawidłowej diecie i piciu dużej ilości wody. Dzięki temu można cieszyć się piękniejszą skórą i zdrowszym organizmem.

 

W drogeriach można znaleźć różne kosmetyki na cienie i worki pod oczami, ale warto wskazać, że najlepsze efekty uzyska się wtedy, gdy wybierze się odpowiednie procedury medycyny estetycznej. Jaki zabieg na cienie, a jaki zabieg na worki pod oczami wybrać?

 

Zabiegi na cienie i worki pod oczami

 

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z wielu różnych zabiegów skoncentrowanych na okolicy oczu. Na cienie i worki pod oczami polecane są:

 

  • mezoterapia igłowa – jest popularny zabieg polegający na wstrzykiwaniu pod skórę składników aktywnych, także polecany jako zabieg na sińce pod oczami oraz na obrzęki, pozwala wtedy na poprawę wyglądu skóry
  • radiofrekwencja mikroigłowa – to z kolei popularny zabieg na worki, który powoduje ich zminimalizowanie
  • karboksyterapia – stosowana jako zabiegi na worki pod oczami polegające na wstrzyknięciu pod skórę dawki medycznego dwutlenku węgla
  • nici PDO – są one używane w celu ogólnej poprawy wyglądu twarzy, ale także świetnie radzą sobie z workami
  • przeszczep tkanki tłuszczowej – to zabieg polecany w sytuacji, gdy pod oczami maleje ilość tkanki tłuszczowe, co daje efekt głębokich bruzd

 

Najlepiej udać się do dobrego gabinetu medycyny estetycznej, w którym będzie można skorzystać z porady – lekarz dobierz wtedy takie zabiegi, które pozwolą na widoczną poprawę wyglądu okolic oczu.