kobieta

W ramach medycyny estetycznej można korzystać z szerokiej gamy różnych procedur, które pozwalają na poprawę wyglądu skóry oraz pomagają w utrzymaniu jej atrakcyjnego wyglądu na jeszcze dłuższy czas. Jakie zabiegi estetyczne na twarz cieszą się największym zainteresowaniem?

Mezoterapia igłowa

Jest to jeden z najbardziej wszechstronnych i też najczęściej prowadzonych zabiegów medycyny estetycznej – mezoterapia igłowa polega na wprowadzaniu spod skórę różnych substancji aktywnych, aby w ten sposób poprawić jej wygląd. Najczęściej prowadzona jest na twarzy.

 

Wśród stosowanych substancji znajdują się między innymi kwas hialuronowy, peptydy, aminokwasy, wyciągi roślinne, minerały i witaminy. Szeroka gama koktajli powoduje, że procedury te nadają się dla każdego – niezależnie od wieku. Polecane są jako zabiegi kosmetyczne na twarz dla 40 latki i dla kobiet młodszych i starszych.

Usuwanie zmarszczek botoksem

Botoks, czyli inaczej toksyna botulinowa to jeden z często stosowanych środków w gabinetach medycyny estetycznej. Procedura ta polega na wprowadzeniu pod skórę substancji, która powoduje zablokowanie ruchu mięśni twarzy w określonych punktach – tam, gdzie pojawiają się zmarszczki mimiczne.

 

Toksyna botulinowa jest obecnie najskuteczniejszym sposobem, aby pozbyć się tych zmarszczek, między innymi na czole, wokół oczu czy też przy ustach.

 

Wampirzy lifting, czyli osocze bogatopłytkowe

To dość nowa procedura dostępna w gabinetach medycyny estetycznej. Przypomina mezoterapię, lecz stosuje się wtedy specjalny preparat krwiopochodny przygotowywane z krwi własnej pacjenta – osocze bogatopłytkowe.

 

Takie zabiegi estetyczne na twarz polecane są w każdym wieku. Ich celem jest kompleksowa rewitalizacja skóry, a tym samym zmniejszenie niedoskonałości jak zmarszczki, blizny, przebarwienia, a także możliwa jest poprawa jędrności i nawilżenia skóry.

Peelingi medyczne

Złuszczanie naskórka w gabinetach medycyny estetycznej jest znacznie bardziej efektywne niż w domu. Często kojarzone są ze skórą młodą, ale warto wskazać, że są to uniwersalne procedury, dlatego wtedy, gdy zastanawiasz się, jakie zabiegi na twarz po 50 roku życia wybrać, w takim przypadku peeling medyczny też będzie strzałem w dziesiątkę.

 

Peelingi medyczne wykorzystują różne rodzaje kwasów, które powodują złuszczenie naskórka. Są to między innymi kwasy glikolowy, salicylowy, kwas PCA. Każdy z nich działa nieco inaczej, dlatego jego typ dobiera się do skóry.