Powiększanie biustu tkanką tłuszczową

Dla każdej kobiety, bardzo ważne jest aby jej piersi były zadbane i miały ładny kształt. Czasem natura nie idzie w parze z naszymi oczekiwaniami. Wtedy warto skorzystać z możliwości powiększenia biustu poprzez zabieg lub operację, wykonaną przez chirurga. Powiększanie biustu tkanką tłuszczową zdobywa coraz więcej zwolenniczek.

Powiększanie biustu tkanką tłuszczową

Powiększanie biustu tkanką tłuszczowąDo tej pory aby powiększyć piersi kobiety decydowały się na operację powiększania piersi poprzez wszczepienie implantów. Teraz na popularności zyskuje powiększanie biustu tkanką tłuszczową. Modelowanie biustu za pomocą tkanki tłuszczowej jest dużo mniej inwazyjnym zabiegiem niż tradycyjna operacja plastyczna. Dzięki czemu, coraz więcej pań decyduję się na tę metodę. Zabieg ten cieszy się popularnością także wśród lekarzy. Powiększanie biustu tkaną tłuszczową, jest to prosty zabieg. Daje naturalny efekt, a przy tym jest mało obciążający dla organizmu. Kobiety dużo szybciej i łagodniej przechodzą okres rekonwalescencji. Ogromną zaletą tej metody jest także fakt, iż blizny są niewielkie lub wręcz całkowicie niewidoczne.

Powiększanie biustu tkanką tłuszczową nosi nazwę lipotransfer, tak określa się przeczep własnej tkanki tłuszczowej. Główną zaletą tej metody jest bezpieczeństwo. Wiąże się to z tym, że w tym wypadku nie ma różnic antygenowych. Daje to gwarancję, że przeniesiona tkanka w nowe miejsce przyjmie się bez powikłań. Podczas zabiegu powiększania piersi tą metodą, ogromną zaletą jest jednoczesna możliwość pozbycia się nadprogramowych kilogramów, z okolic brzucha, bioder oraz ud. Duży wpływ na bezpieczeństwo ma także fakt, że powiększanie biustu tkanką tłuszczową jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu tą metodą, na skórze nie pozostają żadne widoczne ślady.

Czym jest liposukcja?

Tkankę tłuszczową pobiera się podczas zabiegu liposukcji. Jej pobrana ilość powinna być odpowiednia do efektu, jaki zamierza się osiągnąć po powiększeniu biustu. Używanie do przeszczepu własnej tkanki zapewnia i chroni także przed ryzykiem reakcji alergicznych, np. na tworzywo, z którego został wykonany implant. Nie będzie także żadnych reakcji immunologicznych w późniejszym czasie po zabiegu. Uniknie się także stwardnienia skóry wokół ciała obcego. Okres rekonwalescencji dotyczy głównie miejsc, z których zostały pobierane tkanki tłuszczowe. Jest to także prawie bezbolesny zabieg.

Przenoszoną tkankę tłuszczową wraz z komórkami macierzystymi, należy odwirować w specjalnym urządzeniu, np. Cellution. Dzięki temu tkanka – świeży izolat, jest bogaty w zdrowe i sprawnie funkcjonujące komórki tłuszczowe, a także w makrofagi, dorosłe komórki macierzyste, fibroblasty oraz kilka rodzajów kolagenu. Przygotowany w ten sposób materiał, zostaje podany w określone miejsca gruczołu piersiowego. Powiększenie biustu tkanką tłuszczową, zazwyczaj wymaga od 100 ml do 200 ml tkanki na jedną pierś. Aby móc otrzymać taką ilość materiału, należy odessać od 500 ml do 1200 ml tkanki tłuszczowej. Powiększanie biustu tkanką tłuszczową to zabieg, który w zależności od kliniki, w której zostanie wykonany może mieć różne ceny. Coraz więcej klinik wprowadza ten rodzaj zabiegu do swojej oferty.