kobieta

Wiele zabiegów oczyszczania skóry może spowodować jej podrażnienie. Są jednak i takie, które łączą w sobie skuteczność i delikatność. Jednym z nich jest peeling kawitacyjny. Na czym polega zabieg tego rodzaju i jakie daje efekty?

 

Delikatna, wrażliwa, alergiczna i naczynkowa skóra może wywoływać wiele problemów podczas jej dogłębnego oczyszczania z wykorzystaniem peelingów mechanicznych i chemicznych – kwasowych.

 

W gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej można skorzystać jednak ze specjalnych usług dla właścicielek tych typów skóry. Na szczególną uwagę zasługuje peeling kawitacyjny, który polega na jej oczyszczaniu z wykorzystaniem ultradźwięków.

 

Czym jest kawitacja i kiedy warto ją wybrać?

Kawitacją określa się zjawisko fizyczne, w którym pod wpływem zmniejszonego ciśnienia dochodzi do przemiany cieczy w gaz. Jest ono podstawą peelingu kawitacyjnego, który potocznie określany jest także mianem kawitacji.

 

Peeling kawitacyjny skutecznie, ale także delikatnie oczyszcza skórę przez mikro pęcherzyki, które wypełnione są rozrzedzonym gazem. Pęcherzyki te powstają pod wpływem kontaktu zwilżonej wcześniej skóry z ultradźwiękami, które emitowane są przez urządzenie kawitacyjne. Pęcherzyki natychmiast ulegają rozpadowi, powodując dokładne oczyszczenie i regenerację skóry. Kawitacja pozwala także na zdezynfekowanie skóry, zmniejszając namnażanie się bakterii.

 

Wskazania do wykonania peelingu kawitacyjnego:

  • nadmierne przetłuszczanie się skóry twarzy
  • rozszerzone pory, zaskórniki, trądzik pospolity
  • blizny potrądzikowe
  • przemęczona, zszarzała, odwodniona cera wymagająca regeneracji
  • przebarwienia na skórze
  • wiotka, mało jędrna i mało sprężysta skóra

 

Kawitacja twarzy może być zabiegiem pojedynczym, prowadzonym tylko w celu oczyszczenia skóry, ale stosowana jest również jako wstęp do innych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki temu, że skóra oczyszczona jest wtedy dogłębnie, może ona lepiej wchłaniać składniki aktywne z kosmetyków.

 

Jak odbywa się zabieg peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny odbywa się w kilku etapach, które razem trwają od pół godziny do godziny. Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań ze strony klienta.

 

Pierwszym etapem jest oczyszczenie skóry z makijażu oraz innych powierzchownych zanieczyszczeń. Następnie skóra jest tonizowana i nanosi się na nią serum albo inny kosmetyk nadający jej wilgoć, która jest niezbędna do przeprowadzenia kawitacji.

 

Następnym etapem jest rozpoczęcie peelingi kawitacyjnego. Do tego celu wykorzystuje się specjalne urządzenie, które wyposażone jest w końcówkę przypominającą szpatułkę. Urządzenie generuje ultradźwięki, które przenoszone są końcówką na skórę. Na tym etapie klient może czuć niewielkie wibracje, którym towarzyszy łaskotanie i drapanie. Peeling kawitacyjny nie wywołuje jednak dolegliwości bólowych.

 

Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie na twarz kosmetyku nawilżającego połączone z wykonaniem delikatnego masażu. Po zakończeniu peelingu kawitacyjnego również można prowadzić inne zabiegi.

 

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona przez jeden dzień. Należy także pamiętać o tym, żeby po peelingu kawitacyjnym stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, aby zabezpieczyć ją przed poparzeniami oraz przed powstaniem przebarwień.

 

Efekty po zabiegu:

  • dokładne oczyszczenie skóry
  • dotlenienie skóry
  • pobudzenie mikrokrążenia w skórze
  • zmniejszenie przebarwień
  • redukcja rozszerzonych porów, zaskórników, blizn potrądzikowych
  • opóźnienie procesów starzeniowych skóry

 

Na profesjonalny zabieg peelingu kawitacyjnego zaprasza Gabinet Medico Derm z Kielc.