
Skóra każdego dnia starzeje się. Proces ten można jednak spowolnić. Jednym ze skutecznych sposobów jest skorzystanie z zabiegu fotoodmładzania. Na czym dokładnie polega fotoodmładzanie i jakie daje rezultaty?
Dzięki odpowiednim zabiegom medycyny estetycznej można uzyskać bardzo dobre efekty w krótkim czasie – bez ponoszenia ryzyka i bez wysokich wydatków.
Gdy problemem jest starzenie się skóry i jego skutki widoczne na twarzy, warto wybrać fotoodmładzanie. To zabieg polegający na wykorzystaniu urządzenia laserowego emitującego skoncentrowaną wiązkę światła docierającą w głąb skóry.
Czym dokładnie jest fotoodmładzanie? Dla kogo zabieg ten jest polecany? Jakie daje rezultaty? Na czym polega zabieg krok po kroku? Jakie są jego przeciwwskazania?
Fotoodmładzanie – co to jest?
Zabieg taki jak fotoodmładzanie wykorzystuje nowoczesną technologię laserową, na przykład urządzenie Dual Laser sPTF+ Photo Therapy Flash (PTF). Emituje ono energię świetlną i cieplną o odpowiednich parametrach.
Światło wytwarzane przez urządzenie powoduje produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny, a także wspomaga ukrwienie skóry. Włókna kolagenowe i elastynowe skracają się, w efekcie czego dochodzi do produkcji nowych. Skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, znikają niedoskonałości.
Wskazania do fotoodmładzania:
- drobne zmarszczki
- mała jędrność skóry
- rozszerzone pory
- zasinienia pod oczami
- przebarwienia
- zmiany naczyniowe na twarzy
- trądzik różowaty
Wobec tego fotoodmładzanie to skuteczny zabieg, za pomocą którego można poprawić kondycję skóry dojrzałej, ale również innych typów skóry z niedoskonałościami. Zabieg ten rekomendowany jest również jako profilaktyka przeciwstarzeniowa – anti-aging.
Na czym polega zabieg fotoodmładzania?
Pierwszym etapem jest konsultacja ze specjalistą prowadzącym zabieg. Bada on skórę i dobiera odpowiednie parametry urządzenia laserowego wykorzystywanego do fotoodmładzania.
Sam zabieg nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań. Należy pamiętać o tym, aby nie opalać skóry przed nim, a także aby nie pić wcześniej alkoholu – to pozwoli na uzyskanie optymalnych efektów zabiegowych.
Przed zabiegiem skóra jest smarowana specjalnym żelem, który powoduje zwiększenie efektywności działania światła laserowego. Następnie do twarzy przykładana jest głowica urządzenia. Może być wtedy odczuwalne niewielkie pieczenie.
Czas trwania zabiegu wynosi od kilku minut do nawet godziny w przypadku fotoodmładzania całej twarzy. Po zabiegu skóra jest zabezpieczana specjalnymi kosmetykami.
Pacjent powinien pamiętać o tym, aby po fotoodmładzaniu nie robić makijażu, nie korzystać z sauny, solarium, nie opalać skóry, a także nie forsować się.
Ile zabiegów fotoodmładzania należy wykonać?
Pojedynczy zabieg taki jak fotoodmładzanie skóry to za mało, aby uzyskać optymalne rezultaty. Widocznych zmian można spodziewać się dopiero po całej ich serii.
Najczęściej zaleca się wykonanie od 4 do 6 zabiegów zależnie od kondycji skóry. Zabiegi prowadzone są w odstępach od 2 do 4 tygodni.
Po zakończeniu serii zabiegów zaleca się również wykonać zabieg przypominający – powinien być on przeprowadzony po 3 miesiącach od ostatniego fotoodmładzania skóry.
Przeciwwskazania do fotoodmładzania skóry:
- bielactwo
- cukrzyca
- leki podwyższające wrażliwość skóry na światło
- łuszczyca
- okres ciąży i karmienia
- schorzenia endokrynologiczne
- zaburzenia krzepnięcia krwi
Gdzie można skorzystać z zabiegu fotoodmładzania skóry?
Zabieg taki jak fotoodmładzanie jest bardzo popularny i chętnie wybierany – w związku z tym jest on dostępny również w wielu gabinetach.